Osłabiona Zorza przegrywa. Rywal nieosiągalny. Zorza Wilkszyn 1:6 Mechanik II Brzezina

Na boisko w Wilkszynie w niedzielę przyjechał lider naszej serie B – Mechanik II Brzezina. Po ostatniej wpadce z Domasławem, musieli się zrehabilitować. Na mecz z Zorzą zebrali bardzo szeroki i mocny (można powiedzieć „okręgowy”) skład. Co oznacza gra bez kilku mocnych zawodników? – o tym tydzień temu przekonał się Mechanik a wczoraj Zorza.

Zawodnicy z Wilkszyna wyszli na mecz zmotywowani i nastawieni na solidną grę defensywną. Brzezina przewidziała sytuację i od początku starała się przeprowadzać atak pozycyjny. W pierwszej połowie catenacio, które uformował Wilkszyn pozwalało przeciwnikom oddawać strzały jedynie z dystansu. Niestety jeden z nich, w 10 minucie skończył się bramką. Strzelcem był Mikołaj Czernatowicz.

W drugiej połowie Zorza zaczęła grać bardziej ofensywnie, częściej pokazując się pod bramką rywali. Zorza zaczęła grać a bramki strzelali przeciwnicy. 53, 56, 63 – w tych minutach padły kolejne bramki. Chwilę później bramkę honorową dla gospodarzy strzelił Tomasz Szymkowiak. Ten sam zawodnik chwilę później miał świetną okazję na drugą bramkę, lecz tym razem bramkarz był górą. Jak już wszyscy wyczekiwali ostatniego gwizdka sędziego, niespodziewanie padły 2 kolejne bramki dla gości. Ostateczny wynik to 1:6.

Gratulujemy serdecznie Brzezinie wygranej i życzymy powodzenia w dalszej części rozgrywek na szczeblu okręgowym jak i serie B 🙂

Bardzo dziękujemy również kibicom za liczne przybycie. Do zobaczenia następnym razem!

Następny mecz Zorza rozegra na wyjeździe z KS Brochów.