Podsumowanie sezonu 2018/2019

Sezon już się zakończył ale my nadal go wspominamy 🙂 Oto krótkie podsumowanie naszej gry w zakończonym już sezonie 2018/2019.

Rundę jesienną zaczęliśmy z wysokiego ,,C’. Wygrywaliśmy mecz za meczem i pięliśmy się w górę tabli w błyskawicznym tępię. Niestety nasi przeciwnicy nas nie oszczędzali i już w pierwszych meczach nasi zawodnicy doznawali bardzo poważnych kontuzji. W pierwszym meczu nasz skrzydłowy Adrian Wątor doznał poważnej kontuzji kolana która wykluczyła do na pół roku gry. W trzecim meczu kolejny nasz skrzydłowy Marcin Koba doznaje kontuzji kolana która go wyklucza z gry na co najmniej rok. Pomimo osłabień dalej walczyliśmy o fotel lidera aż w końcu się udało! Kilka kolejek przed końcem rundy jesiennej obejmujemy lidera Wrocławskiej grupy IX B klasy.  Niestety ten piękny sen nie trwał długo… bo w kolejnych meczach zaczęliśmy tracić punkty. Kolejne kontuzje powodowały, że brakowało nam zawodników do gry ale dzięki wsparciu naszych starszych kolegów z drużyny oldboy udało się dograć do końca rundy, za co z tego miejsca chcemy bardzo podziękować Oldboyom za wsparcie w tych ciężkich chwilach oraz brakach personalnych.

W przerwie zimowej z naszej grupy wycofały się trzy drużyny przez co terminarz zrobił się bardzo dziurawy i zaczęło się ,,rozdawanie punktów”za walkowery. W meczu kontrolnym przed rundą wiosenną kolejnej poważnej kontuzji kolana nabawił się Arkadiusz Lewiński – wykluczenie na pół roku z gry dodatkowo osłabiło nasze personalia.

Rundę wiosenną zaczęliśmy również bobrze. Powoli odrabialiśmy straty punktowe z końcówki zeszłej rundy lecz okazały się one zbyt duże. Ostatecznie zakończyliśmy sezon na bardzo dobrym, czwartym miejscu tracąc tylko 6 punktów do lidera. Należy podkreślić, że końcówka rundy w naszej grupie była niezwykle ciekawa. Udało nam się również zrewanżować liderom naszej grupy pokonując ich dzięki bardzo dobrej grze całego zespołu. Bardzo się cieszymy, że pomimo wielu przeciwieństw zajęliśmy wysokie miejsce. Sezon 2018/2019 uważamy za udany. Postawiliśmy kolejny, ogromny krok w celu przygotowania się do walki o pierwsze miejsce w grupie w następnym sezonie.

Gratulujemy i dziękujemy wszystkim drużynom, z którym przyszło się nam mierzyć w tym sezonie i życzymy powodzenia dalej.

Na koniec chcemy podziękować wszystkim kibicom za wsparcie i doping – szczególnie najwierniejszemu kibicowi Emilowi Kowalskiemu który był z nami prawie na każdym meczu a jego trąbka jest słynna w całej gminie 😉 Dziękujemy również oldboyom! Ich pomoc w tym sezonie był bezcenna. Szczególne podziękowania dla Mirka Lechowicza na którego zawsze mogliśmy liczyć, Łukosza Zięby, Grzegorza Hutty który okazał się odkryciem tego sezonu!

Na słowa uznania zasługują też – i przede wszystkim wszyscy zawodnicy, działacze i trener naszej kochanej Zorzy!

Oprócz dotacji o którą klub ubiega się co roku, mamy kilku lokalnych sponsorów, tj. Grupa Involt, Top Online, Kumi-Parts. Dzięki ich wsparciu i zaangażowaniu możemy realizować potrzeby klubu, których gminna dotacja nie obejmuje. Dziękujemy również Bartkowi Czekańskiemu – naszemu rezerwowemu, niezastąpionemu golkiperowi za pomoc w poszukiwaniu nowych możliwości rozwoju, finansowania i wspieranie nas 🙂

W przerwie wakacyjnej będziemy bardzo ciężko pracować nad pozyskaniem nowych zawodników, sponsorów oraz przygotowaniem boiska, które po upałach jest w fatalnym stanie. Każda pomoc się przyda, więc bardzo gorąco i serdecznie zachęcamy do wspierania naszego klubu!

Każdy może wspierać Zorzę -> Zobacz jak to zrobić klikając w zakładkę „Wspieraj Zorzę!”.

Tabela naszej grupy